<<  Sülükle Göz Tansiyonu Tedavisi  >>

Göz Tansiyonu, Gece Körlüğü ve Görme Kayıpları İçin Sülük Tedavisi Faydalı mıdır?  Sülük tedavisi göz tansiyonu ve buna bağlı görme kayıplarında, göz tembelliği, tavuk karası gibi rahatsızlıklarda ülkemizde ve yurt dışında birçok ülkede uygulanmaktadır.

Göz Tansiyonu (glokom) uygulamalarında sabırla düzenli seanslar etkili noktalardan uygulandığı zaman, olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Görme kaybında azımsanmayacak derecede iyileşmeler, ağrıların geçmesi, gözde kanlanmanın bitmesi, göz tansiyonunun normal seviyelere inmesi vb. durumlar gözlemlenmiştir.

Göz Tansiyonu, Gece Körlüğü ve Görme Kayıpları İçin Kaç Seans Sülük Uygulaması Yapmalıyım?  Kişiye göre değişiklik göstermekle beraber; en az 12 - 18 seans arası uygulama genel görüştür.

Göz Tansiyonu, Gece Körlüğü ve Görme  Kayıpları" İçin Sülük Uygulaması Yaparken Hangi Boy Kaç Adet Sülük Kullanmalıyım?  Kişiye göre ve uygulanacak bölgeye göre değişmekle beraber her seans 5 adet orta boy ve büyük boy sülük yeterli olacaktır. Sülüklerin boyları uygulama noktasına göre değişmektedir.

Göz Tansiyonu, Gece Körlüğü ve Görme Kayıpları İçin Sülük Uygulaması Yaparken Seanslar Arası Kaç Gün Ara Vermeliyim?  Kişiye göre değişmektedir. Maksimum fayda için en az 3 gün en fazla 7 gün ara verilmelidir. İdeali 5 gündür.

Göz Tansiyonu, Gece Körlüğü ve Görme Kayıpları İçin Sülük Uygulaması Yaparken Hangi Noktalara Sülük Koymalıyım? Sülük tedavisinde maksimum fayda sağlamak için noktalar çok önemlidir. Sülük konulacak noktalar rahatsızlığa ve seanslara göre değişmektedir. Eskilerin uyguladığı gibi "neren ağrıyorsa sülüğü oraya koy" veya "sülük kendisi sorunlu yeri bulur" şeklinde değildir sülük uygulama noktaları. Ağrıya en yakın noktaya da konulacaktır ama ilerleyen seanslarda.

Çinlilerin "Ağrı neresi, nokta orası" sözü de bir bakıma doğrudur fakat rahatsızlığa göre öyle farklı noktalar var ki bu noktaların ağrılı bölgeyle hiç alakası yok ama olmazsa olmaz noktalardır. Her rahatsızlığın noktalarını burada anlatmamız, göstermemiz uygun değildir. Bu noktaları burada anlatırsak "ehil" olmayan birçok kişi bu işi yapmaya kalkacaktır. Hemde kişiye özel olmadan bir genelleme yaparak. Bu durum insanların fayda görmesini engelleyecek, belki de zarar görmelerini sağlayacaktır. Bu konuda bizim tecrübemiz önemlidir. "Sülük Tedavisi Danışmanlığı" yaptığımız binlerce kişi, seans ve gözlem bizi bu konuda "Tecrübeli" yapmaktadır. Tecrübelerimiz bizi "Ehil" yapmaktadır.